Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych (SEO - Search Engine Optimization, Web Positioning) polega na prowadzeniu działań mających na celu doprowadzenie do stanu, w którym pod określonymi słowami kluczowymi link do określonej strony będzie znajdował się na jak najwyższej pozycji w rezultatach wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych. Elementem pozycjonowania jest optymalizacja, związana przede wszystkim z dopasowaniem serwisu w taki sposób, aby był bardziej ceniony przez wyszukiwarki w kontekście wybranej tematyki.

Faktem jest, że użytkownicy korzystający z wyszukiwarek bardzo rzadko sięgają dalej niż na 2-3 stronę wyników Stąd ważne jest aby pod najważniejszymi dla firmy hasłami, strona znalazła się w czołówce, najlepiej na pierwszej stronie rezultatów.

Pozycjonowanie z jednej strony jest związane z optymalizacją kodu, treści i struktury serwisu, z uwzględnieniem wiedzy na temat funkcjonowania wyszukiwarek i znajomości ich preferencji. Drugi aspekt pozycjonowania to odpowiednia budowa otoczenia strony w Internecie, tak aby wyszukwiarki uznały ją za ważną.

Algorytmy i mechanizmy wyszukiwarek mają swoją specyfikę i ulegają modyfikacjom. Pozycjonowanie polega także na odpowiednim reagowaniu na te sytuacje. Algorytmy wyszukiwarek są pilnie strzeżoną tajemnicą, jednak doświadczenie, badania i wiedza firm zajmujących się pozycjonowaniem pozwala na optymalizację serwisów pod ich kątem.

Polecamy także: Pozycjonowanie Bielsko Biała
Pozycjonowanie stron w Google, Search Engine Optimization, pozycjonowanie w Google, Onet, pozycjonowanie w Msn i innych wyszukiwarkach
Solidne pozycjonowanie http://www.diginet-pozycjonowanie.com