Pozycjonowanie stron
- dlaczego warto?

Większość internautów wykorzystuje wyszukiwarki internetowe do odnalezienia interesujących ich informacji (takie jak np. google, onet, wp, MSN czy netsprint) . Stąd też bardzo ważne jest aby strona była możliwa do odszukania w ten sposób.

Skuteczne pozycjonowanie może w znaczący sposób podnieść oglądalność Państwa serwisu internetowego i przysporzyć nowych klientów. Ponadto pozycjonowanie jest często związane z utrzymywaniem informacji o serwisie w wielu katalogach internetowych, co także podnosi popularność serwisu. Najczęściej pozycjonowanie strony podnosi oglądalność serwisu o kilkaset procent. Szczegółowe efekty zależą od profilu działalności firmy, rodzaju oferowanych usług i towarów itp.

W porównaniu do linków sponsorowanych, bannerów reklamowych, reklam kontekstowy (Onet Boksy, AdWords) pozycjonowanie jest obecnie bardzo atrakcyjną cenowo formą dotarcia do klienta. Pozycjonowanie to naprawdę skuteczna i tania reklama internetowa. Mieliśmy okazję przekonać się o tym na podstawie analiz oglądalności serwisów i wzrostu sprzedaży firm, które obsługujemy w zakresie pozycjonowania stron internetowych. Nie zawsze celem musi być wypozycjonowanie bardzo trudnej, kosztochłonnej frazy. Dobra optymalizacja i pozycjonowanie serwisu potrafi sprawić, że będzie on łatwo odnajdywany pod dziesiątkami a nawet setkami fraz szczegółowych, które w ogólnym rozrachunku przyniosą więcej korzyści.

W przypadku wielu branż często jest tak, że już jedna lub co najwyżej kilka dobrych transakcji w ciągu roku zrekompensuje poniesione koszty. Roczny koszt pozycjonowania jest często niższy niż jednorazowa reklama w czasopiśmie branżowym.
Czy mogą Państwo pozwolić sobie na nie wykorzystanie tej formy dotarcia do klienta?

Jeszcze jednym argumentem przemawiającym za pozycjonowaniem jest to, że obecnie polski internet w tym zakresie jest w fazie rozwoju. W przyszłości będzie stawał się on coraz bardziej konkurencyjny a ceny usług znacznie droższe(co już można zauważyć). Dlatego warto zdecydowac sie na pozycjonowanie stron już dziś, aby w przyszłości łatwiej i taniej utrzymać wypracowane pozycje.

Polecamy także: Pozycjonowanie Bielsko
Pozycjonowanie stron internetowych, pozycjonowanie stron WWW wyszukwiarkach
Promocja w wyszukiwarkach http://www.diginet-pozycjonowanie.com