Pozycjonowanie stron - koszty

Pozycjonowanie stron to dziedzina, w przypadku przypadku której każde zlecenie musi być rozpatrywane indywidualnie, słowa kluczowe mogą byc różnej trudności, a branża bardziej lub mniej konkurencyjna. Dlatego też zachęcamy do przesłania wstepnego niezobowiązującego zapytania ofertowego za pomocą formularza kontaktowego. Po analizie serwisu i konkurencji przedstawimy zwykle kilka wariantów oferty pozycjonowania.
Z reguły jest tak, że proponujemy kilka wariantów budżetu pozycjonowania. Wiadomo że wyższy budżet pozwoli na większy zakres działań i w efekcie pozwoli powalczyć z powodzeniem o najwyższe pozycje. Szukanie najtańszej możliwej oferty na rynku często może być zgubne. Niewłaściwe działanie pozycjonera (np. zbyt szybki i gwałtowny przyrost linków, spamowanie wyszukiwarek itp), choć przez kilka miesięcy może się sprawdzić, to może w dłuższej perspektywie poważnie zaszkodzić serwisowi. W skrajnych przypadkach konieczny jest zakup nowej domeny i rozpoczynanie kosztownych działań od zera.
Zmiana pozycjonera też jest bardzo kłopotliwa - często poprawienie błędów poprzedniego jest wręcz niemożliwe.

Koszty i szczegółowa oferta gwarancji usługi pozycjonowania zależą od budżetu przeznaczonego na ten cel.
Już w przypadku bardzo niewielkich nakładów można przeprowadzić podstawową optymalizację serwisu, jednak bez gwarancji wyników i ich utrzymywania. W przypadku nieco większych nakładów wyniki pozycjonowania są na bieżąco monitorowane, reagujemy na zmiany w algorytmach wyszukiwarek, a klient ponosi opłaty wyłącznie wtedy gdy uzyskujemy realne uzgodnione rezultaty.

Zwykle klient może wybrać jeden kilku wariantów zlecenia pozycjonowania. Przykładowe ich formy przedstawiono poniżej.

wariant I - określona liczba fraz kluczowych (np. 6-8 z 10-14) powinna znajdowac się w pierwszych 10 lub 15 rezultatach zapytania w wyszukiwiarce. Ponoszona opłata obejmuje rok utrzymywania pozycjonowania. Liczba fraz kluczowych może być wieksza i bardziej szczegółowa np. 20 z 30 podanych. Wszystko zależy od specyfiki serwisu i zwykle jest analizowane i uzgadniane tak, aby dla Klienta było najbardziej korzystne. Ten wariant nie jest stosowany przypadku zleceń o znacznej trudności.
wariant II - skupienie się na konkretnych (z reguły kilku) najwazniejszych dla serwisu Klienta frazach.
W takim przypadku najczęściej opłata jest naliczana miesięcznie zależnie od średnich osiągniętych pozycji, uzależniona od trudności słowa kluczowego i wyszukiwarki. Faktury wystawiane są raz na kwartał lub dwa razy w roku
Ten wariant jest stosowany coraz częściej i preferowany przez klientów, którym szczególnie zależy na określonej trudniejszej frazie kluczowej i jej widoczności w wynikach wyszukiwania. Wyniki są monitorowane przez autorski automatyczny system.
Przykład kalkulacji kosztów w tym wariancie mógłby wyglądac następująco:
Przykładowe koszty miesięczne [PLN]
zależą od trudności hasła
HasłoPozycja 1-10Pozycja 11-20
Fraza 1 90 30
Fraza 2 50 20
Fraza 3 30 10

Zależnie od uzgodnień, w niektórych zleceniach ponoszone są opłaty wyłącznie za poz 1-10 czy nawet 1-5. W przypadku wysokich oczekiwań co do wyników, można także zróżnicować płatność np. za poz. 1-2. 3-6, 7-10 itp.

W konkretnych przypadkach proponowane są także inne warianty rozliczania zlecenia.

Koszty pozycjonowania są znacznie niższe niż inne formy reklamy (reklama prasowa, bannery, linki sponsorowane) a jednocześnie bardzo często umożliwiają dotarcie do większej liczby osób (potwierdzają to także statystyki).

Polecamy także: Pozycjonowanie stron Bielsko
Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukwiarkach
Zaistniej ze swoim serwisem w Internecie!
http://www.diginet-pozycjonowanie.com